Non sei ancora registrato? Creare un OverBlog!

Creare il mio blog
Haki Kullolli

Haki Kullolli

Diplomuar ne ut , dega gjuhe -letersi, ,mesues i gjuhes e letersise ne Shkollen e mesme, tani ne pension.

Blog

hakikullolli45.over-blog.com

hakikullolli45.over-blog.com

POEZI.FJALE ZEMRE
Haki Kullolli Haki Kullolli
Articoli : 6
Dal : 07/11/2017

Articoli da scoprire

FJALE ZEMRE

FJALE ZEMRE

MEDITIM Jeta s"ka vec gezime, ka dhe dhimbje e lot, ka te tilla hidherime, qe s"i duron dot. Ndjehesh krejt pa fuqi, dhe shpresa te humb, kerkon prane nje njeri per kete peshe -plumb. Por shpirtin ta lehteson miku edhe shoku, pra dhimbjen e duron, kur jemi se toku. Dhe me shqipetaret, kjo eshte me e vlera, ne jemi te paret, qe gjendemi te dera. Ket

VEC TE MIRA PAC NE JETE( Bukurijes)

Vec te mira pac ne jete. Vec te mira pac ne jete, zemerbardha , Bukurije, vlerat i ke rritur vete, ne pune e si zonje shtepie, Dhe ty s te ka ecur fati, shume dallge ke kaluar, por kurre s te la takati, asnjehere nuk je dorezuar. Ke kurajo te papare, vertete na ke befasuar, qesh dhe kur eshte per te qare, prandaj duhesh pergezuar. Kalove femijerine

FJALE ZEMRE

CFARE TE BENI, DO TE GJENI Na ishte nje here dikur, nje fshat ndertuar mbi gur, ku mbreti sundimtar kish nxjerr nje ligj barbar. kur 60 vjec plotesonin, buze nje humnere i conin, i hidhnin ne gremine, te takonin perendine. kush ligjin nuk e zbatonte mbreti ne litar e conte, e kaluan shume vjet, ne fshat plak s kishte mbet. i erdhi radha nje plaku,